Parsecure, Türkiye’ye yapılan siber saldırıları anlık olarak tespit etti!

En son güncellendiği tarih: Mar 15

Google servisleri çöktü! Google, Youtube, Gmail’e saatlerce erişim yapılamadı.


Siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map’te Türkiye, dün en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda, Çin ve Rusya’dan saldırı geldiği kaydedildi.Dün yaşanan internete erişim sorununun siber saldırıdan kaynaklandığının açıklanmasının ardından gözler siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'e çevrildi. Haritada Türkiye’nin yoğun bir saldırı altında olduğu görüldü.Türkiye’ye; ABD, RUSYA ve ÇİN’DEN SİBER SALDIRI YAPILDI!


20 Ocak 2020 Saat 18.45 itibariyle internete erişim sorunu çözülürken, Türkiye Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü.


Türkiye’ye en fazla ABD, Çin, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği belirtildi.


Gün içerisinde Türkiye'ye siber saldırıların devam ettiği sıralarda ABD, Vietnam, Endonezya ve bazı diğer ülkelerden binlerce saldırı gerçekleşti.


NE OLMUŞTU?


Türk Telekom ise internete erişim sorunun ardından siber saldırı altında olduklarını belirtmiş ve saldırıların Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapıldığını açıklamıştı.


Saldırın olduğu gün, tüm saldırıları anlık olarak sadece PARSECURE siber savunma sistemi anlık olarak tespit etmiş ve bu önemli bilgileri gerekli devlet makamlarıyla paylaşmıştı.23 görüntüleme

Erya Software Bilişim Anonim Şirketi
Aydınlı Mah. Paylayıcı mad. yolu No:3 Tuzla İstanbul Türkiye

Türkiye için telefon numaramız +90 216 561 6 216  www.eryayazilim.com

Azerbaycan için telefon numaramız  +994 12 310 03 29  www.audaces.az

 

  • Erya Yazılım İnstagram
  • Erya Yazılım Twitter
  • Erya Yazılım Facebook
  • Erya Yazılım Youtube Sayfası